Kāpēc es izvēlējos saimniekot bioloģiski?

Noslēdzies konkurss, kurā aicinājām bioloģiskos un topošos bioloģiskos zemniekus pastāstīt mums un citiem par savu izvēli saimniekot bioloģiski (konkursa nolikums). Paldies par stāstiem! Lai piešķirtu balvas, lūdzām nobalsot par visiedvesmojošāko stāstu ekodizaina un bioloģiskās lauksaimniecības ekspertiem – Agitai Pusvilkai, Anitrai Toomai, Ievai Liepniecei, Lienei Brizgai – Kalniņai, Ojāram Balceram, Namedai Belmanei, Janai Simanovskai. Un te ir balsojuma rezultāti – galveno balvo iegūst Lipsku ģimene (Absolūts ēd), bet otro balvu – Irina Pētersone (ZeMaize). Izvēle nemaz nebij tik viegla, jo ikviens stāsts ir personisks, un veltīts tieši jums – viņu audzēto un radīto pārtikas produktu ēdājiem, cilvēkiem, kas domā par bioloģisko pārtiku un tās nozīmi.

Lasiet:

Mēs gribam dzīvot drošā vidē, kur var droši vākt pārtiku, nobraucīt priekšautā un ēst, zinot, ka nekā lieka tai virsū nebūsIlze un Juris Lipski, Absolūts ēd

Šāda sadarbība ļauj mums pašiem uzņēmumā mācīties, kā arī parādās papildus misijas apziņa, ka sadarbības rezultātā spējam dot pienesumu arī nelielai bioloģiskai zemnieku saimniecībaiIrina Pētersone, ZeMaizes veidotāja

Atgriežoties pie šiem dabā iekārtotajiem pamatprocesiem, uzturot tos dabiskā līdzsvarā, mēs varam pilnībā iztikt bez ķīmiskiem mēslojumiem un pesticīdiemIlona Stašinska, lauku sēta “Ābelītes” 

Es ticu, ka katram cilvēkam ir jādara tas, kas viņu padara par labāku cilvēku. Un man šķiet, ka bioloģiskā lauksaimniecība man ļauj kļūt par labāku cilvēku. Andrejs Briedis, zemnieku saimniecība “Priežukalns” 

Lai sevi un citus neindētu, dzīvosim zaļi un veselīgi. Aija Leja, zemnieku saimniecība “Tāles”

Kampaņu “Atpazīsti eko” atbalsta Ziemeļu Ministru padomes grantu programma. Par kampaņas saturu atbild projekta vadītāji, un tas ne vienmēr atspoguļo Ziemeļu Ministru padomes oficiālo viedokli vai politiskās nostādnes.

Dalies