

Uzticams marķējums, kas norāda, ka preču un pakalpojumu ietekme uz vidi ir mazāka:
60 produktu grupas ar vairāk kā 200 dažādiem produktu veidiem.
Ziemeļvalstu oficiālais ekomarķējums. Viens no starptautiskā ekomarķējumu tīkla (GEN, Global Ecolabelling Network) dibinātājiem. Marķējums palīdz patērētājiem un uzņēmumiem izvēlēties videi labākās preces un pakalpojumus.
Marķējums atbilst noteikumiem, ko pieņēmusi Ziemeļvalstu ekomarķēšanas padome. Ziemeļvalstu ekomarķēšanas padome nosaka katras produktu grupas kritērijus un noteikumus uzņēmumiem, kuri piesakās vai ir licencējuši produktus ar Nordic Swan ekomarķējumu.
Vairākas produktu grupas:
Informēt patērētāju par videi draudzīgu pirkumu. The Blue Angel, jeb Zilais eņģelis ir objektīvs, brīvprātīgs un neatkarīgs produkta marķējums.
The Blue Angel, jeb Zilais eņģelis ir Vācijas federālās valdības ekomarķējums kopš 1978. gada. Zilais eņģelis nosaka augstus standartus videi draudzīgu produktu izstrādei, ņemot vērā nozīmīgākās ietekmes visā produkta dzīves ciklā.
Biodegviela, elektrība, centralizētā siltumapgāde, ķīmijas produkti, kosmētika, apdrošināšana, apģērbs, tekstils, kravu pārvadājumi, pasažieru transports, mobilais abonoments, pārtikas veikali
Good Environmental Choice informē patērētāju par produktiem un pakalpojumiem, kuriem ir vismazāk kaitnieciska ietekme uz vidi. Ekomarķējums garantē, ka produkti ir droši patērētāju veselībai un videi visās produktu dzīves cikla stadijās, tostarp resursu iegūšanā, preču ražošanā, lietošanā un pārstrādē. Good Environmental Choice ir neatkarīgs trešās personas marķējums.
Produktiem un pakalpojumiem, kuri apzīmēti ar šo marķējumu nepieciešams nepārtraukti attīstīties, radot arvien mazāku ietekmi uz vidi. Kompānijas, kuras piesakās licencei tiek rūpīgi izvērtētas, pirms tām tiek piešķirts marķējums. Katru gadu tiek veikta dokumentācijas pārbaude, kā arī nejauša paraugu testēšana.
Kosmētikas līdzekļi, mazgājamie un tīrīšanas līdzekļi
ECOCERT ir pārbaudes un sertifikācijas iestāde, kas izveidota Francijā. Tās mērķis ir veicināt prakses kas ciena vidi, labāk pārvalda pieejamos enerģijas un dabas resursus (ūdeni, gaisu, augsnes auglību), ir sociāli atbildīgas un uzlabo produktu kvalitāti un drošību.
Produkta atbilstību prasībām veic ECOCERT auditori, izvērtējot iesniegtos dokumentus, kā arī auditoram apmeklējot ražotni.
Prasības kaitīgu ķīmisko vielo ierobežošanai ir augstas attiecībā uz to saturu produktos un izejvielu ieguvi (pamatā bioloģiskā lauksaimniecība bez pesticīdiem). Ierobežojumi sintētiskām vielām, pārstrādātām dabiskām vielām un minerālvielām.
Prasības attiecībā uz CO2 un citu siltumnīcas efekta gāzu emisiju samazināšanu un atjaunojamo resursu izmantošanu: sertificējamo produktu ražojošam uzņēmumam nepieciešams izstrādāt enerģijas taupības plānu.
Kosmētika, pārtikas piedevas, farmaceitiskie līdzekļi, higiēnas preces
Marķējums garantē, ka ražošana ir veikta videi nekaitīgi, produkta sastāvā nav radioaktīvu vielu, sintētisku aromatizētāju un krāsvielu, parafīna un silikona, minerāleļļu un citu naftas pārstrādes produktu.
Ražošanā izmantotajām augu izcelsmes sastāvdaļām jābūt iegūtām bioloģiskajā lauksaimniecībā vai novāktām dabīgas augšanas vietās, nodrošinot stingru kontroli un neradot kaitējumu ekosistēmām. Pieļaujama dzīvnieku valsts sastāvdaļu iekļaušana (iegūšana no mirušiem dzīvniekiem nav atļauta). Šādi marķētu kosmētisko līdzekļu pārbaudē nav izmantoti dzīvnieki. Dažādām preču grupām marķējums var būt atšķirīgs. Norādes “Cosmos Organic” un “Cosmos Natural” garantē atbilstību kosmētikas līdzekļu starptautiskajam standartam – COSMOS.
Pārtika, kosmētika, tīrīšanas līdzekļi.
Marķējums garantē, ka produkta ražošana nav kaitniecīga videi, zemei un visām dzīvajām būtnēm. ICEA ir bezpeļņas konsorcijs, kurā iesaistītas nevalstiskās organizācijas, asociācijas, uzņēmumi un organizācijas.
Norāde “Eco Bio Cosmetics” un “Natural Cosmetics” liecina par kosmētikas produktiem, kas iegūti, dodot priekšroku bioloģiskajām sastāvdaļām un dabisko vielu izmantošanai, kuras izvēlētas, balstoties uz vides ilgtspējības un veselīguma kritērijiem. Norādes “Cosmos Organic” un “Cosmos Natural” garantē atbilstību kosmētikas līdzekļu starptautiskajam standartam – COSMOS.
Lauksaimniecības produkcija, pārtikas produkti, kosmētika
Soil Association ir Apvienotās karalistes vadošā labdarības biedrība, kas aģitē par veselīgu un ilgtspējīgu pārtiku, lauksaimniecību un zemes izmantošanu. Marķējums garantē, ka ražošana ir videi nekaitīga, izstrādājuma sastāvā nav cilvēkam vai videi kaitīgu vielu, ir izmantotas bioloģiski iegūtas sastāvdaļas ar minimālu apstrādi, kā arī bioloģiski noārdāms vai pārstrādājams iepakojums. Soil Association veic lobiju valdībā, iestājoties pret kaitīgiem pārtikas un lauksaimniecības likumiem.
Soil Association 1960. gadā izstrādāja pasaules pirmos bioloģiskās lauksaimniecības standartus. Kompānijām, kas vēlas pretendēt uz licenci, ir jāievēro stingri Eiropas likumi par bioloģiskās pārtikas ražošanu. Tām ir arī jāatīstās tādos atslēgas laukos kā dzīvnieku labturība, cilvēku veselības aizsardzība un vides aizsardzība.
Kosmētikas produkti ķermeņa, sejas, matu kopšanai, kā arī dekoratīvā kosmētika, smaržas un ēteriskās eļļas.
Asociācijas mērķis ir izcelt bioloģiskās kosmētikas priekšrocības un ieviest augstus standartus nozarē. Cosmebio ir viens no pieciem COSMOS standarta izstrādātājiem.
Cosmebio ir trīs dažādi marķējumi skat ŠEIT.
Cosmebio marķējums garantē noteiktu prasību ievērošanu katrā kosmētikas ražošanas dzīves cikla posmā, tostarp:
Produkta atbilstību kritērijiem pārbauda neatkarīgs auditors.
Kosmētikas produkti.
Natrue asociācijas vīzija – dabiskās un organiskās kosmētikas ražotāju pārstāvis Eiropā.
Natrue standartā ietvertajos kritērijos ir noteikts sastāvdaļu veids, atļautās apstrādes metodes un kopējais kosmētikas līdzekļu sastāvs. Saskaņā ar Natrue kritērijiem produktus var sertificēt divos līmeņos: dabīgā un organiskā. Natrue organic standarts nosaka, ka vismaz 95% augu un dzīvnieku izcelsmes sastāvdaļu, kas ir kosmētikas līdzekļos, kuri pretendē uz Natrue marķējumu, jābūt no sertificētas kontrolētas bioloģiskās lauksaimniecības vai savvaļas.
Tīrīšanas līdzekļi, higiēnas produkti, dārzkopības preces, rotaļlietas
Marķējums garantē, ka produkti ir pēc iespējas dabiskāki un to ražošanā un lietošanā netiek nevajadzīgi piesārņota vide.
Dabiskas izcelsmes sastāvdaļas, netiek izmantota mikroplastika, nesatur silikonus un virsmaktīvās vielas, produkti netiek testēti uz dzīvniekiem, iepakojumu var pārstrādāt vai atkārtoti izmantot.
Kosmētika, mazgāšanās līdzekļi, tīrīšanas līdzekļi, gaisa atsvaidzinātāji, zīdaiņu produkti, produkti mājdzīvniekiem, sieviešu higiēnas produkti.
Ecogarantie atbalsta kompānijas, kuru ražošana nav kaitniecīga zemei un jūrai, kā arī cilvēka veselībai. Tā ir bezpeļņas publiskā organizācija.
Marķējums informē patērētāju, ka viņa izvēlētais produkts ir ekoloģisks un garantē, ka ražošana ir videi nekaitīga, izstrādājuma sastāvā nav indīgu un cilvēkam vai videi kaitīgu vielu un cik vien iespējams, ir izmantotas bioloģiski iegūtas sastāvdaļas ar minimālu apstrādi, kā arī ekonomisks un bioloģiski noārdāms vai pārstrādājams iepakojums.
Trešās puses sertifikācija: produkta atbilstību prasībām veic neatkarīgi (trešās puses) auditori, izvērtējot iesniegtos dokumentus, kā arī auditoram apmeklējot ražotni.
Marķēto produktu sastāvā nav ĢMO vai petroķīmijas.
Tekstilšķiedras, audumi, to izstrādājumi
Palīdz atpazīt tekstilizstrādājumus, kam izejvielas nāk no bioloģiskās lauksaimniecībs, un kas ražoti vidi saudzīgā un sociāli atbildīgā veidā.
Marķējumam ir divi līmeņi:
Tekstilizstrādājumi
OEKO-TEX® mudina patērētājus un uzņēmumus pieņemt atbildīgus lēmumus, kas pasargātu mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Testēšanas un sertifikācijas process, uz kuru balstās OEKO-TEX® standarti, garantē maksimālu patērētāju drošību.
Marķējumu OEKO-TEX Made in Green piešķir Starptautiskā Oeko-Tex® asociācija. Šī ir tekstilizstrādājumu izpētes un testēšanas institūciju asociācija. Marķējums garantē, ka tekstilizstrādājumi ir ražoti videi draudzīgā un sociālā atbildīgā veidā. Asociācija piešķir arī marķējumu OEKO-TEX 100, kuram atšķirībā no OEKO-TEX Made in Green, nav skaidras norādes par ilgtspējību. Lielāka uzmanība tiek pievērsta patērētāju aizsardzībai. Tādēļ OEKO-TEX 100 marķējumu nevar salīdzināt ar standartiem, kuru mērķis ir aizsargāt vidi vai uzlabot darba apstākļus.
Tekstilizstrādājumi
Galvenais mērķis ir radīt izpratni par ekoloģiju, sociālo atbildību, veselības jautājumiem un kvalitāti. Atbalsta sniegšana uzņēmumiem, kas darbojas tekstilizstrādājumu un ādas izstrādājumu ilgtspējīgā ražošanā ir Naturtextil galvenais uzdevums.
Marķējums garantē, ka tekstilizstrādājumi ir ražoti no dabīgām, ar ķīmiskām vielām neapstrādātām šķiedrām, kas ir iegūtas bioloģiskās saimniecībās. Turklāt apstrādē nav izmantotas videi īpaši bīstamas vielas. Marķējumam ir divi līmeņi:
Pārtika, akvakultūra, kosmētika, tekstilizstrādājumi
Tekstilrūpniecības nozarē Naturland marķējums ietver produktus no organiskās kokvilnas, kuru ražošana un pārstrāde atbilst gan ekoloģiskām, gan sociālām prasībām.
Naturland dalībniekiem un partneriem, kuri vēlas būt sertificēti ar tās godīgas tirdzniecības standartiem, jāatbilst šādām septiņām prasībām:
Tekstilizstrādājumiem, kas sertificēti ar Naturland zīmogu, vismaz 95% ir ekoloģiski ražotas dabiskās šķiedras.
Tekstilizstrādājumi
Bluesign mērķis ir veicināt atbildīgu un ilgtspējīgu tekstilizstrādājumu ražošanu, samazinot tekstilrūpniecības ietekmi uz vidi. Tas arī nozīmē drošu sintētisko un dabisko šķiedru ražošanu un pārstrādi.
Ražotājiem un zīmoliem ir jārīkojas atbildīgi un ilgtspējīgi attiecībā uz cilvēkiem, vidi un resursiem. Tas paredz, ka tiek ietverta visu būtiskā informācija un nodrošināta visu apstrādes darbību konsekventa pārredzamība un izsekojamība attiecībā uz izejvielām.
Astoņas produktu kategorijas: klēpjdatori, monitori, viedtālruņi, austiņas, projektori, datori, planšetdatori.
TCO Certified marķējums aptver vides un resursu aspektus, piemēram, IT iekārtu ilgmūžību un otrreizējai pārstrādei draudzīgu dizainu.
Vērā tiek ņemti minerālu izcelsmes un ieguves nosacījumi un atbilstība sociālajiem standartiem iekārtas galīgajā montāžā. Uz produktiem attiecas dažādi standarti.
Tekstilizstrādājumi
Marķējums garantē, ka tekstilizstrādājumiem ar šo zīmi visos ražošanas posmos ir nodrošināta visstingrākā kontrole un to sastāvā nav bīstamu ķīmisko vielu. Citu ķīmisko vielu saturs ir noteikto normatīvu robežās.
Normas ir noteiktas atkarībā no izstrādājuma klases: bērnu apģērbs, apakšveļa, virsdrēbes u. c. Zīmes prasības garantē, ka tekstilapstrādē neizmanto toksiskas vielas, tomēr lielāka uzmanība tiek pievērsta patērētāju aizsardzībai. Tādēļ OEKO-TEX 100 marķējumu nevar salīdzināt ar standartiem, kuru mērķis ir aizsargāt vidi vai uzlabot darba apstākļus.
Enerģijas taupīšanai izmantojamās preces un to iepakojums.
ENERGY STAR ® ir ASV atbalstīts energoefektivitātes simbols kas sniedz vienkāršu, ticamu un objektīvu informāciju, ko patērētāji un uzņēmumi var izmantot, lai pieņemtu labi pārdomātus lēmumus.
Marķējums norāda preces, kurām ir visaugstākā energoefektivitāte. Ierīcēm ar “Energy Star” logotipu enerģijas patēriņš ir vidēji par 20–30% mazāks nekā izstrādājumiem ar līdzvērtīgu funkcionalitāti.
Koksne un tās izstrādājumi, tostarp papīrs, kartons, mēbeles, grīdas segumi, iespieddarbi
Marķējums apliecina, ka izstrādājumā izmantotās koksnes izejvielas ir iegūtas atbildīgi pārvaldītos mežos, nevis no šaubīgiem, bieži vien nelikumīgiem avotiem.
Daži FSC iegūšanai nepieciešamie kritēriji: vērtīgo mežu saglabāšana, koku ciršanas likumība un obligāta to atjaunošana, darba drošības un nodarbināto veselības aizsardzība mežizstrādes uzņēmumos, rūpēšanās par mežu tiešā tuvumā dzīvojošo cilvēku interesēm. Dažādām preču grupām marķējums var būt atšķirīgs.
Mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi.
A.I.S.E. mērķis ir mudināt visu nozari pastāvīgi uzlabot ilgtspējību un arī mudināt patērētājus pieņemt ilgstpējīgākus veidus, kā veikt mazgāšanu, tīrīšanu un apkopi. Marķējums attiecas uz tīrīšanas līdzekļiem, kas ir videi draudzīgāki.
Prasības ir mazāk bīstamu sastāvdaļu izmantošana mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļu ražošanā. Tikai simbols ar zaļo vainadziņu norāda uz produktiem, kas izpilda minētās prasības.
Kafija, tēja, kakao, lazdu rieksti.
Saglabāt un pasargāt dabu nākamajām paaudzēm un nodrošinot biodaudzveidību; veicināt zemkopju, strādnieku un kopienu attīstību; veicināt ilgtspējīgas zemes izmantošanas un atbildīgu uzņēmējdarbības prakšu kļūšanu par normu.
UTZ sertificētās sastāvdaļas audzē lauksaimnieki, kuri ir apmācīti īstenot videi un cilvēkam draudzīgāku lauksaimniecības praksi, respektējot cilvēkus un dabu. Lauksaimniekus regulāri pārbauda, lai nodrošinātu, ka tie atbilst UTZ programmas ilgtspējības standartiem.
Banāni, kafija, tēja, kakao, cukurs, medus, sulas, rīsi, garšvielas, vīns.
Fairtrade pieeja dod lauksaimniekim un strādniekiem iespēju gūt lielāku kontroli pār savu dzīvi un iespēju lemt, kā ieguldīt savā nākotnē. Kā pasaules mēroga līderis nodrošinot godīgu tirdzniecību, tā atbalsta un izaicina uzņēmumus un valdības, vienlaikus sasaistot lauksaimniekus un strādniekus ar cilvēkiem, kuri iegādājas viņu produkciju.
Ja izstrādājumam ir FAIRTRADE, jeb Godīgās tirdzniecības zīme, tas nozīmē, ka ražotāji un tirgotāji ir izpildījuši Fairtrade Standartus. Vērā tiek ņemti ekonomiskie kritēriji, vides kritēriji (atbildīga attieksme pret ūdeni un atkritumiem, biodaudzveidības saglabāšana un zemes bagātināšana, minimāla pesticīdu un ķīmijas izmantošana audzēšanā) un sociālie kritēriji.
Banāni, ananāsi, apelsīnu sula, kafija, tēja, kakao, šokolāde.
Šī zīme norāda, ka lauksaimniecības, meža vai tūrisma uzņēmumiem ir veikts audits, kas apliecina atbilstību noteiktiem vides, sociālās un ekonomiskās ilgtspējības standartiem.
Piemēram, tējas ražotājs ievēro prasības pesticīdu saprātīgai ierobežošanai vides un strādājošo veselības aizsardzībai, bet produktam nav tik stingru prasību kā bioloģiskajai lauksaimniecībai.
Ekolapiņa ir Eiropas Savienības marķējums – visiem bioloģiskajiem produktiem, kuri tiek pārdoti Eiropas Savienībā, jābūt marķētiem ar ekolapiņu. Ja produkts ir nācis no citas valsts, tad zem ekolapiņas būs norāde “ārpus ES”. Tātad, arī eko šokolādei un kafijai, ko pārdod Latvijā, jābūt marķētai ar ekolapiņu.
Produkti ar ekomarķējumu – zaļo ekolapiņu ir audzēti saskaņā ar bioloģiskās lauksaimniecības principiem – tas tiek regulēts, pārbaudīts un kontrolēts. Pārtika būs brīva no pesticīdu atliekvielām un ĢMO, ražota, ievērojot augstus dzīvnieku labturības standartus un saudzējot vidi.
Lai marķējumu varētu piešķirt produktam, ir jāiziet stingrs sertifikācijas process. Piešķirtā lapiņa apliecina, ka produkts ražots dabīgā un ilgtspējīgā veidā, saskaņā ar bioloģiskās lauksaimniecības un pārstrādes noteikumiem.
Ir pārbaudīta produktu izceslme, izsekojamība (visi produkta dzīves cikla posmi ir zināmi), kā arī bioloģiskā ražošana ir nodalīta no citiem produktiem.
Eiropas Savienības dalībvalstīs izveidota kontroles sistēma, kurā darbjas neatkarīgas valsts vai privātās kontroles institūcijas. Latvijā tadas ir divas – “Vides kvalitāte” un “Sertifikācijas un testēšanas centrs” . Tajās strādā neatkarīgi inspektori, kuri veic pārbaudes saimniecībās un uzņēmumos.
Pārtika
Marķējums apliecina, ka produkts ir bioloģiski ražots un audzēts Latvijā.
Par preču zīmes lietotāju var kļūt bioloģiskās lauku saimniecības un uzņēmumi, kuriem ir izdots sertifikāts par atbilstību bioloģiskās lauksaimniecības prasībām.
Šī zīme ir izmantojama tikai kopā ar Eiropas Savienības bioloģiskās lauksaimniecības marķējumu.
Ar MSC marķējumu tiek marķētas tikai savvaļas zivis vai jūras veltes no zvejniecībām, kuras ir sertificētas saskaņā ar MSC Fisheries Standard – prasību kopumu ilgtspējīgai zvejai.
Veicināt ilgtspējīgu zvejniecību, samazināt pārzveju, kā arī zvejniecības radīto negatīvo ietekmi.
Lai iegūtu MSC marķējumu zivsaimniecībām jāatbilst trīs galvenajiem principiem:
Pangasijas, tilapijas, laši un garneles.
Mērķis ir sertificēta, atbildīga audzēšana un caurredzamība, nodrošinot patērētāju ar iespēju būt informētam par to, no kurienes produkts ir nācis, un ka tas ir nācis no ilgtspējīgām zivsaimniecībām.
Visi akvakultūras produkti ar GGN marķejumu ir sertificēti saskaņā ar GLOBALG.A.P akvakultūras standartiem. GGN ir trīspadsmit ciparu identifikācijas numurs, ar kuru var atpazīt visus sertificētos ražošanas un piegādes ķēdes dalībniekus.
Tunzivis, garneles, ēdamgliemenes un laši
Mērķis ir minimizēt akvakultūras operāciju negatīvo ietekmi uz vidi un nodrošināt patērētāju ar produkciju, kurš iegūts cienot jūras vidi un saglabājot vērtīgos dabas resursus nākamajām paaudzēm.
Neatkarīgas starptautiskās sertifikācijas iestādes veic ikgadējus auditus konsultējoties ar iesaistītajām pusēm, un tās strikti ievēro Friend of the Sea vides ilgtspējamības un sabiedriskās atbildības kritērijus.
Pārtika
Apliecināt pircējam, ka viņa izvēlētā prece ir bioloģiski audzēta.
Nepieciešams, lai ražošana ir videi nekaitīga, nav izmantotas radioaktīvas sastāvdaļas, etoksilāti, sintētiski aromatizētāji un krāsvielas. Produkta sastāvā ir ne mazāk kā 95% bioloģiski iegūtu sastāvdaļu.
Zīme garantē arī, ka produkta izveides laikā nav radīts kaitējums apkārtējai videi. Dažādām preču grupām marķējums var būt atšķirīgs.
Pārtika
Marķējums apliecina humānu izturēšanos pret dzīvniekiem – turēšanas apstākļus, kas ir, cik vien iespējams, tuvināti dabiskajiem, kā arī aizliegumu lietot ĢMO, antibiotikas un augšanas hormonus, jonizējošo starojumu, notekūdeņus un mēslojumu ar sintētiskām sastāvdaļām, kā arī lielāko daļu tradicionāli izmantoto pesticīdu.
Zīmei ir četri līmeņi:
Pārtika
Informēt patērētāju, ka produkts ir ražots bioloģiskā lauksaimniecībā.
Kopš 2012. gada to lieto kopā ar ES bioloģiskās lauksaimniecības marķējumu. “Ekologinis žemės ūkis” ir jaunākais marķējums, kuru Lietuvas lauksaimnieki un pārstrādātāji ir izmantojuši lauksaimniecības un pārtikas produktiem.
Pārtika
Marķējums liecina, ka produkts ir bioloģisks un nav izmantoti mākslīgie minerālmēsli, augu aizsardzības līdzekļi, ģenētiski modificētas augu sastāvdaļas, sintētiski konservanti vai pārtikas krāsvielas.
Papildus ES bioloģiskās lauksaimniecības marķējumam ražotāji var (bet nav obligāti) izmantot Igaunijas ekomarķējumu. Marķējumu var izmantot lauksaimniecības produkta un produkta marķējumā, kas ražots un sagatavots atzītā uzņēmumā saskaņā ar bioloģiskās lauksaimniecības prasībām.
Pārtika
Marķējums apliecina, ka produkts ražots neizmantojot ķīmiskus pesticīdus, dzīvnieki turēti labos apstākļos, ražošana atstāj minimālu ietekmi uz klimatu, nodrošina biodaudzveidību un labus darba apstākļus.
Lai varētu ražot KRAV marķētu pārtiku, ir jāveic plaša uzņēmuma darba kārtības un procesu pārskatīšana. Neatkarīgas sertifikācijas iestādes regulāri pārbauda, vai tiek ievēroti ražošanas notiekumi.
Lieto kopā ar ES bioloģiskās lauksaimniecības marķējumu.
Pārtika
Informēt pircēju, ka viņa izvēlētā prece ir bioloģiski audzēta.
Šis marķējums identificē produktus, kas ir 100% bioloģiski audzēti vai satur vismaz 95% bioloģiskās lauksaimniecības produktu pārstrādātos produktos. Lieto kopā ar ES bioloģiskās lauksaimniecības marķējumu.
Pārtika, kosmētika
Ilgtspējīgas, biodinamiskas zemkopības radīta produkcija. Marķējums apliecina humānu izturēšanos pret dzīvniekiem – turēšanas apstākļus, kas ir maksimāli pietuvināti dabiskajiem, augu izcelsmes sastāvdaļu audzēšanu tikai ar saimniecībā iegūtiem dabīgiem mēslošanas līdzekļiem.
Sertificēšanas procesā pārbauda ražotāja atbilstību biodinamiskās lauksaimniecības standartiem, kuros ir ņemti vērā visi dabā noritošie procesi un kas nosaka papildus prasības nekā bioloģiskajai lauksaimniecībai. Zīme garantē arī, ka produkta izveides laikā nav radīts kaitējums apkārtējai videi.
Pārtika
Bioland nodrošina patērētāju ar bioloģisku pārtiku no ilgtspējīgas, ekoloģiskas zemkopības, cienot dzīvniekus un dabu.
Marķējums apliecina humānu izturēšanos pret dzīvniekiem – turēšanas apstākļus, kas ir maksimāli pietuvināti dabiskajiem. Augu izcelsmes sastāvdaļas audzētas bez pesticīdiem, sintētiskā mēslojuma, augu augšanas stimulatoriem, barības piedevām, ĢMO. Produkts ir 100% ražots no bioloģiski iegūtām sastāvdaļām.
Pārtika
Zīme garantē, ka produkts ir bioloģisks un tā izveides laikā nav radīts kaitējums apkārtējai videi.
Vācijas bioloģiskās lauksaimniecības marķējums, izmanto kopā ar Eiropas Savienības bioloģiskās lauksaimniecības marķējumu.
Marķējums apliecina atteikšanos no ĢMO, minerālmēslojuma un ķīmiskiem augu aizsardzības līdzekļiem, aizliegumu apstarot produktus; lopkopībā tā apzīmē nekaitīgas barības izmantošanu dzīvnieku ēdināšanā, nelietojot antibiotikas un augšanas stimulatorus.