Kas ir ķīmisko vielu “kokteiļa efekts”?

Pētnieki arvien vairāk diskutē par ķīmisko vielu “kokteiļa efektu”. Kas tas ir un kāpēc tas ir bīstams?

Zināšanas, kas pētniekiem ir par dažādu ķīmisko vielu iedarbību, balstās uz vienas ķīmiskās vielas pētījumiem. Dažādu ķīmisko vielu sajaukšana var mainīt to iedarbību. Tas ir pazīstams kā “kokteiļa efekts”.

Pētnieki ietekmi skaidro ar to, ka ar dažādām ķīmiskām vielām ir vienāds vai pretējs efekts, kas pēc tam pastiprina vai vājina otras iedarbību, un daļēji tāpēc, ka ķīmiska viela var ietekmēt to, kā cita ķīmiskā viela tiek absorbēta, izplatīta vai izvadīta organismā.

“Tātad 1+1=2, bet var būt arī citi negaidīti efekti un 1+1= 3. Iepriekš par drošām uzskatītās devas pēkšņi kļūst nedrošas.

Piemēram, ir pierādīts, ka zema vides toksīnu līmeņa maisījumi zivīs var dubultot toksisko iedarbību uz cilvēka šūnām, salīdzinot ar šo ķīmisko vielu iedarbību atsevišķi, tas ir, 1+1=4.

Lai iespējami samazinātu ķīmisko vielu kokteiļa efektu ieteicams pārdomāt, cik daudz patiešām ir nepieciešams un “neapaugt” ar liekām ķimikālijām un izvēlēties dabai un mūsu veselībai saudzīgākas alternatīvas, kas savu darbu veiks tikpat labi, piemēram, preces ar ekomarķējumu.

Avots: https://ki.se/en/research/cocktail-effect-makes-chemicals-more-toxic

Dalies