Mazliet pārsteidzoši fakti par lauksaimniecības attīstību Latvijā

Pie mums klejo uzskats, ka Latvijas lauksaimnieku produkcija kaut kādu iemeslu pēc ir dabai draudzīgāka. Vismaz “Zaļo karotīti” daudzi patērētāji uzskata kā apliecinājumu šādam uzskatam. Cik tas ir pamatots?

Lai sagatavotos Star FM “Zaļajai ceturtdienai”, kur mani ielūdza biedrība “homo ecos:” papētīju pesticīdu un citus lauksaimniecības datus, un biju nepatīkami pārsteigta: izmantojam vairāk pesticīdus kā Igaunija (pret lauksaimnieciskās zemes platību), un Latvijā pesticīdu izmantošana aug!

Pesticidi

Mēs gan izmantojam ievērojami mazāk pesticīdu kā Itālija vai Francija, tomēr – tendence ir augoša, un nupat mēs pesticīdu izmantošanā apsteidzam Igauniju, Dāniju, Zviedriju un Somiju. Kamēr citās valstīs pesticīdu izmantošana ir stabila vai krīt, pie mums – strauji aug. Nu jau citas valstis mūs arī apsteidz bioloģisko sertificēto lauksaimniecības platību ziņā (rēķinot pret kopējo platību) – visās valstīs šīs platības pieaug, bet pie mums mazāk strauji kā citur.

Biol

Vai mēs to varam ietekmēt? Mēs varam atbalstīt tos ražotājus, kas atsakās no pesticīdu izmantošanas, proti, izvēlēties produktus no bioloģiski sertificētajām saimniecībām. Ar Zaļo lapiņu. EIROPAS KOMISIJAS BIOLOĢISKĀS LAUKSAIMNIECĪBAS ZĪME - ekomarkejums.lv

 

Jana Simanovska

Dalies