Vai Jūs izvēlaties dabu vai pesticīdus?

Šonedēļ Eiropas Parlaments balsos par dabai svarīgu likumdošanas priekšlikumu aizliegt ekoloģiskas nozīmes platībās izmantot pesticīdus. Ceram, ka parlamentārieši atbalstīs Eiropas Komisijas priekšlikumu.

Ekoloģiski nozīmīgas platības sākotnēji tika radītas zemnieku saimniecībās, lai aizsargātu bioloģisko daudzveidību. Pesticīdi apdraud bioloģisko daudzveidību: gan iznīcinot “nezāles”, kas citiem ir vērtīgi augi, gan kukaiņus, arī mums tik svarīgās bites un citus apputeksnētājus, gan abiniekus. Tāpēc ir dīvaini, ka platībās, kas domātas dabas aizsardzībai, izmanto pesticīdus, pie tam- par to saņemot subsīdijas no Eiropas Kopējās lauksaimniecības politikas instrumenta.

Vides Konsultatīvā padome Latvijā pievienojas “BirdLife” un Eiropas Vides biroja aicinājumam aizsargāt dabu un sabiedrības veselību, atbalstot Eiropas Komisijas priekšlikumu, iebilstot, ka ka Kopējās lauksaimniecības politikas instrumenti un finanses tiek izmantoti dabas piesārņošanai, tādējādi arī mazinot ticību Kopējai lauksaimniecības politikai.

Diemžēl, Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja sagatavoja rezolūciju Eiropas Komisijas priekšlikumu noraidīšanai. Vai Eiropas Parlaments lems savādāk kā komiteja?

Un kā balsos Latvijas parlamentārieši? Ko viņi aizstāvēs – lielražotājus, vai dabu?

Slide1

Sagatavoja: Jana Simanovska

 

 

Dalies